Kolczyki na wesele

20-02-2023

Każda kobieta chce wyglądać w dniu swojego ślubu naprawdę wyjątkowo i z tego powodu, oprócz skrupulatnego wyboru sukni, chętnie poszukujemy również dodatków biżuteryjnych dla wzbogacenia jej wyglądu, kończąc tworzenie całej „kompozycji” na ślubnym bukiecie. Wszystkie te elementy powinny ze sobą współgrać, tworzyć wspólną całość i jednocześnie być dopasowane do samej kobiety. Tak, zadanie to potrafi być trudne, ale postaramy się Wam nieco przybliżyć tematykę wyboru kolczyków najlepiej dopasowanych do danej sytuacji.

W przypadku kolczyków należy brać pod uwagę nie tylko sam styl sukni ślubnej, ale także rodzaj wybranej na ślub fryzury, a do tego kolczyki na wesele powinny być dopasowane do indywidualnych rysów twarzy.

 

Zaczynamy od doboru kolczyków do naszej fryzury

Kobiety decydują się dzisiaj na naprawdę bardzo różnorodne fryzury, które będą zdobiły ich głowy podczas ślubnej ceremonii. Z powodzeniem można wyróżnić kilka podstawowych typów modnych dzisiaj fryzur i nieco dokładniej opisać je pod kątem tego, jakie kolczyki pasują do nich najlepiej.

 

Wysoko upięte włosy oraz koki

Przy tego rodzaju fryzurze, mamy bardzo mocno odsłoniętą linię szyi, a do tego doskonale widoczne uszy, dlatego biżuteria odgrywa tutaj istotną rolę, gdyż po prostu jest dobrze widoczna. Do włosów upiętych wysoko, zaleca się przede wszystkim kolczyki o stonowanej długości, ale bez przesadnej ekstrawagancji. Doskonale sprawdzają się tutaj kolczyki prezentujące formę kropelkową, z jednej strony delikatne, ale jednocześnie naprawdę przyjemne dla oka i podkreślające urodę kobiety. Co istotne, tego rodzaju kolczyki powinny dobrze wyglądać niezależnie od tego, jaki mamy typ twarzy.

 

Jakie kolczyki dla kobiet z krótkimi włosami?

Czas teraz na te panie, które na co dzień noszą krótkie włosy lub po prostu na ten wyjątkowy dzień w życiu zdecydują się mocno przyciąć włosy. To kolejny przykład fryzury, przy której mocno odsłaniamy szyję oraz uszy, przez co kolczyki ponownie stają się istotnym dodatkiem. W tym jednak przypadku najlepiej stawiać na kolczyki długie nawet wahadełka, które zdecydowanie powinny mieć smukłą formę. Swoboda wyboru wyglądu takich kolczyków jest tutaj bardzo duża, choć zawsze należy pamiętać o tym, aby biżuteria stylem pasowała do reszty produktów biżuteryjnych, jak i samej sukni oraz rysów twarzy.

 

Rozpuszczone, lekko pofalowane włosy

Decydując się na długie włosy rozpuszczone, często modelowane w formie mniej lub bardziej wyrazistych fal, musimy nieco dokładniej przemyśleć kwestię wyboru kolczyków. Przy takich fryzurach nie zaleca się bowiem stosowania kolczyków długich czy bogato zdobionych. Powód jest prozaiczny. Długie włosy mogą nieustannie plątać się w biżuterię, przez co kobieta ciągle będzie się dekoncentrowała, próbując uwolnić swoje włosy z kolczyków. W tym przypadku najlepiej stawiać po prostu na kolczyki delikatne, skromne, ale wciąż eleganckie, które nie będą przesadnie długie. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że przy długich włosach to one pełnią istotną funkcję ozdobną, wychodząc na pierwszy plan, a same kolczyki stanowią tylko drobny dodatek estetyczny.

 

Jakie kolczyki wybrać do warkoczy?

W przypadku warkoczy, zarówno tych klasycznych, jak i na przykład wijących się po ramieniu, można stosować bogato zdobione kolczyki, bardzo mocno rzucające się w oczy, ale najlepiej w stylu nieco klasycznym.

 

Włosy nisko upięte

Kobiety wybierające nisko upiętą fryzurę niestety mogą mieć największy problem z doborem odpowiednich do niej kolczyków. Tutaj nie ma bowiem rozwiązania uniwersalnego. Fryzura sama z siebie jest już bardzo rzucająca się w oczy, ale z drugiej strony mamy mocno odsłonięta linię szyi, którą jakoś trzeba wzbogacić. Kolczyki muszą tutaj stanowić spójną całość z twarzą, włosami oraz suknią i absolutnie nie mogą wychodzić na pierwszy plan, gdyż taka kompozycja naprawdę nie będzie dobrze się prezentowała.

 

Kolczyki należy dobierać także do kształtu swojej twarzy

Poszukując idealnych kolczyków weselnych, musimy także pamiętać o tym, aby ostateczna ich forma była również w pewien sposób dopasowana do indywidualnego kształtu naszej twarzy. Zły dobór kolczyków może spowodować niestety, że zbyt mocno podkreślimy owal twarzy i nie będziemy wyglądać zbyt korzystnie. Przyjrzyjmy się więc temu, jak dobierać kolczyki do rodzaju twarzy.

  • Twarz owalna

Posiadanie twarzy owalnej jest naprawdę dużą zaletą dla kobiet uwielbiających nosić kolczyki. Tutaj może ponieść nas własna fantazja, gdyż praktycznie każdy rodzaj kolczyków będzie w tym przypadku wyglądał naprawdę dobrze.

  • Twarz trójkątna

Wąski podbródek wyraźnie rozszerzający się w stronę skroni to typowa cecha twarzy trójkątnej. Wiele kobiet nie jest zadowolonych z takiego kształtu twarzy, ale na szczęście można to dość łatwo skorygować optycznie poprzez kolczyki. Biżuteria w tym przypadku powinna mieć odwrotną formę niż kształt naszej twarzy, a więc dobieramy kolczyki z szerokim dołem i węższą górną częścią.

  • Twarz okrągła

W przypadku tego rodzaju twarzy nie można stosować kolczyków o kulistych formach, gdyż tylko pogłębimy optycznie jej krągłość. Podobnie jak w przypadku twarzy trójkątnej, najlepiej stosować kolczyki o przeciwstawnej formie, a więc po prostu długie i smukłe.

  • Twarz kwadratowa

Ostre kształty twarzy kwadratowej bardzo dobrze można ukryć odpowiednio dobraną fryzurą, a pogłębienie tego efektu uzyskuje się, poprzez kuliste kolczyki, które odwracają wzrok od ostrych rysów.