Orginał czy nie? Jak rozpoznać orginalny produkt marki Swarovski

20-02-2023

Jak rozpoznać oryginalne kryształki SWAROVSKI?

Każdy z nas, kupując biżuterię, chciałby mieć pewność, że jest to oryginał danego producenta, a nie misternie wykonana podróbka. Kryształki SWAROVSKI od lat wzbudzają zachwyt wielu klientów, dlatego nie dziwi, że zaczęły sie pojawiać ich repliki, lepszej i gorszej jakości, nie mające jednak wiele wspólnego z oryginałem.
Jak odróżnić je od prawdziwych i mieć pewność, że kupujemy to, co chcemy?

Daniel Swarovski wynalazł innowacyjną metodę szlifowania kryształów. Od schyłku XIX wieku, jego kamienie są niezwykle popularne wśród wielu znamienitych jubilerów i cieszą się ogromną renomą na całym świecie.

Przy zakupie oryginalnych produktów SWAROVSKI w zestawie dostaniecie certyfikat autentyczności. Ponadto warto sprawdzić, czy dany jubiler rzeczywiście pracuje z tą firmą.

A co w przypadku, gdy biżuteria jest prezentem, jak można sprawdzić jej autentyczność?
Otóż przede wszystkim, kryształki SWAROVSKI wyróżniają się jakością szlifu, nie znajdziemy w nich skaz, bąbelków powietrza etc., na które producent nigdy by sobie nie pozwolił.
Ponadto w autentykach fasetki, czyli ścianki kryształów bardzo precyzyjnie łączą się pod jednym kątem, w przeciwieństwie do imitacji, gdzie na próżno szukać takiej precyzji.
W zestawieniu obok siebie oryginału i falsyfikatu, ten pierwszy od razu przykuwa uwagę jakością wykonania i swoim niezwykłym blaskiem.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądają i prezentują się oryginalne kryształki SWAROVSKI, zapraszamy do naszego sklepu! na www.radziszewska.com