Kompendium wiedzy przed wyborem obrączek ślubnych.

04-04-2018

Kompendium wiedzy przed wyborem obrączek ślubnych.

Chyba każdy sie zgodzi, że największe znaczenie symboliczne podczas uroczystości slubnej ma moment wręczenia sobie przez nowożeńców obrączek. Jest to bardzo podniosły moment, a owe obrączki zostaną z Nami do końca życia. Dlatego warto dobrze przygotować się przed ich wyborem.

Przede wszystkim, z wyborem nie warto zwlekać. Sezon weselny to wzmożony okres pracy między innymi jubilerów, w zwiazku z czym realizacja naszego zamówienia może trwać nawet kilka tygodni, a przecież trzeba sprawdzić rozmiar obrączek, wprowadzic ewentualne zmiany (ktore często są niemożliwe, i konieczne jest wytworzenie nowej biżuterii). Dlatego zadbajmy o to odpowiednio wczesniej!

Jaki materiał wybrać?

Wachlarz możliwości jest bardzo duży. Możemy wybrac między innymi żółte, białe, lub różowe złoto, tytan, platynę oraz sporo innych kruszców. Wszystko zależy od naszych preferencji.

O czym warto pamiętać?

Istnieją obrączki z soczewką - wewnętrznym wybrzuszeniem, dzięki któremu łatwiej jest ją zdjąć i nie pozostawia odparzeń na skórze.

Wiele osób zapomina także, że obrączki nie muszą być identyczne. Nierzadko kobiety wybierają większą ilość zdobień od swoich wybranków.

Diamenty, grawery, zdobienia i kamienie szlachetne

Kamienei szlachetne na obrączkach to marzenie chyba każdej kobiety. Tutaj wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie cos dla siebie.

Kamienie szlachetne to nie jedyny sposób ozdoby obrączki. Wielu lubilerów tworzy piękne wzory i grawery, które w równym stopniu robią wrażenie.

A wy na jakie obrączki się zdecydujecie, lub już sie zdecydowaliście? Dajcie nam znać?