Biżuteria do sukni ślubnej

20-02-2023

Kobiety planujące swój ślub, większość swojej uwagi poświęcają znalezieniu tej idealnej, wręcz wyśnionej sukni ślubnej, w której będą czuły się dosłownie jak księżniczki z bajki. Tak, suknia stanowi podstawowy element ubioru kobiety na każdym ślubie, ale często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nawet najlepsza suknia nie będzie wyglądała dobrze, bez wzbogacenia jej o dodatki w postaci biżuterii. Wybór sukni jest dopiero połową sukcesu, którego uzupełnieniem stanie się właśnie biżuteria. Tutaj jednak zaczynają się poważne schody. O ile suknię dobieramy przede wszystkim do swojej sylwetki, ogólnego stylu ślubu oraz do własnych predyspozycji, tak biżuteria powinna być już przede wszystkim dopasowana do samej sukni, a przy tym pasować idealnie do charakteru kobiety. Jak więc prawidłowo dobrać biżuterię ślubną, aby wyglądać naprawdę pięknie?

 

Suknia ślubna sama w sobie może być bogato zdobiona

Zacznijmy może od tego, że w niektórych przypadkach kobiety decydują się na suknie ślubne, które już pełne są różnego rodzaju ozdób biżuteryjnych. Przy takiej sukni dobranie biżuterii jest nieco trudniejsze i wymaga naprawdę solidnego przemyślenia. Przede wszystkim skupiamy się na biżuterii noszonej w tych miejscach, gdzie suknia ma najmniej zdobień. Dodatkowo bardzo ważne jest to, aby biżuteria swoim stylem jak najlepiej pasowała do ozdób znajdujących się na sukni.

Na szczęście jednak w większości przypadków decydujemy się na suknie gładkie, pozbawione dodatkowych zdobień biżuteryjnych lub mające ich naprawdę niewiele. Nasze możliwości wyboru konkretnej biżuterii ślubnej są tutaj więc całkiem pokaźne. Zaczynamy jednak od dokładnego przeanalizowania koloru naszej kreacji.

Kolczyki  kryształy

Kolczyki ślubne kryształy

Biżuteria dobrana do koloru sukni

Aby nieco zawęzić obszar naszych poszukiwań biżuterii, warto zacząć od przyjrzenia się kolorowi sukni. Zasada jest tutaj bardzo prosta. W przypadku śnieżnobiałych sukni zaleca się wykorzystanie biżuterii srebrnej. W przypadku bieli nieco przełamanej oraz wszelkich odcieni ivory można pokusić się o biżuterię złotą, choć srebrna wciąż będzie świetnie tutaj pasowała. Pozostają nam jeszcze kolory wchodzące w ecru, do których świetnie pasuje złoto. Miłośniczki biżuterii srebrnej wciąż mają jednak pewne pole do popisu. Idealnie z ecru komponuje się bowiem srebrna biżuteria postarzona poprzez proces oksydowania.

 

Naszyjnik i koczyki przede wszystkim dobieramy do rodzaju dekoltu

Kobieta, szykując się do ceremonii ślubnej, może ozdobić swoje ciało pięknym naszyjnikiem, eleganckimi kolczykami lub obydwoma dodatkami biżuteryjnymi jednocześnie. W tym miejscu panuje pełna dowolność, ale musimy pamiętać o tym, aby wygląd kolczyków lub naszyjników dobrać do konkretnego rodzaju dekoltu. Jak to zrobić?

Naszyjnik  kryształy  biżuteria ślubna

Naszyjnik kryształy biżuteria ślubna

Dekolt typu „serduszko”

Ten rodzaj dekoltu w sukni ślubnej, wręcz idealnie nadaje się do wykorzystania bardzo dużego naszyjnika, bogato zdobionego, nawet przepięknej kolii. W przypadku kolczyków najlepiej sprawdzą się natomiast długie i dobrze, jeśli również będą one bogato zdobione.

 

Dekolt typu „V”

Z dekoltem w formie klasycznego wcięcia najlepiej komponuje się biżuteria bardziej delikatna i mniej rzucająca się w oczy. Dotyczy to zarówno naszyjnika, jak i kolczyków.

 

Dekolt typu asymetrycznego

Dekolty na jedno ramię niestety nieco ograniczają możliwość wykorzystania biżuterii. W tym przypadku nie jest bowiem wskazane stosowanie naszyjnika. Na szczęście jednak możemy puścić swoje wodze fantazji, wybierając kolczyki jako dodatek do kreacji. Zarówno bogato zdobione, jak i skromniejsze oraz delikatniejsze, będą się tutaj prezentowały wyśmienicie.

Warto wspomnieć przy okazji o dekolcie z bolerkiem. Jeśli nie mamy w planach ściągania bolerka, to zakładanie naszyjnika w tym przypadku również nie będzie miało większego sensu.

 

Dekolt prosty oraz okrągły

Decydując się na suknię ślubną z dekoltem prostym bądź okrągłym, najlepiej nastawić się raczej na krótkie i delikatniejsze kolczyki lub też skromniejsze naszyjniki.

 

Szukając bransoletek, można pokusić się praktycznie o każde rozwiązanie

Wiele kobiet uwielbia noszenie bransoletek i na całe szczęście ta biżuteria do sukni ślubnej może być wykorzystywana w zasadzie po prostu zgodnie z naszym gustem i charakterem. Można założyć jedną, delikatną bransoletkę, znaleźć coś bardziej okazałego lub nawet grupować na ręku po kilka. Wyjątkiem od tej reguły są jedynie takie suknie ślubne, które w okolicach bioder już są bogato zdobione. Nadmiar biżuterii w tym miejscu nie będzie prezentował się zbyt dobrze.

Bransoletka  kryształy  biżuteria ślubna

Bransoletka kryształy biżuteria ślubna

 

Najważniejsze, aby biżuteria stanowiła spójną całość

Na koniec należy pamiętać o jednej, chyba najważniejszej rzeczy związanej z doborem biżuterii do wymarzonej sukni ślubnej. Aby dobrze wyglądać, należy skupić się przede wszystkim na tym, aby dodatki biżuteryjne trzymały się jednego stylu. Mieszanie biżuterii srebrnej ze złotą, czy na przykład bogato zdobionej z delikatną nie jest wskazane. To samo tyczy się oczywiście ozdób wpinanych we włosy, które wiele kobiet uwielbia. Jeśli decydujemy się na suknię już ozdobioną, to niejako ona staje się wyznacznikiem tego, jaki styl będzie miała biżuteria. W przypadku sukni gładkich na pewno mamy większe pole do popisu.